GMC Radiator
Kodiak/Topkick Radiator
Product OEM
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1996 |
| Year-to | 2002 |
| Product-oem | 20857, 20859, 232108, 437369S, 52458204, 52460930, 52471178, 52471180, 5800-11ST, 580011ST, 5811, 89018632, HDC010287, S5811, SRM6130 |
| Height | 31.50" |
| Width | 23.19" |
| Depth | 1.25" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- GMC
- Topkick,Kodiak
- 31.50"
- 23.19"
- 1.25"
- 2.00" Upper Left
- 2.25" Lower Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Crane Carrier
- Crane Carrier
- N/A
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
CORE DIMENSIONS
- 19.00"
- 2.00"
- 4.00 "
- 4.00"
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- N/A
2008-2010 International PayStar 5000 Series
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- C500B
CORE DIMENSIONS
- 41.25"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Dodge
- Dodge
- Dodge w/ 5.9L Cummins
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
CORE DIMENSIONS
- 12.87"
- 1.62"
- 2.50"
- 2.50"
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- MS Model,MIDLINER,CS300
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
CORE DIMENSIONS
- 22.375"
- 2"
- 4.00"
- 4.00"




Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkick Radiator