Transit Bus Radiator
Product OEM
S8087,HDC010771
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | HDC010771, S8087 |
| Height | 27.12" |
| Width | 36.25" |
| Depth | 3.50" |
| Inlet | 2.25" Top Right |
| Outlet | 2.25" Bottom Left |
| Make | Thomas Bus |
| Product Type | Radiators |
- Bus & motor home
- Radiators
- Thomas Bus
- N/A
- 27.12"
- 36.25"
- 3.50"
- 2.25" Top Right
- 2.25" Bottom Left
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Bus & motor home
Marmon
- Marmon
- N/A
Marmon Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
30.70"
- 16.57"
- 2.00"
- 3.25"
- 3.25"
Bus & motor home
Flexliner
- Flexliner
- N/A
Flexliner Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.25"
- 20.31"
- 3.12"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Motor Homes
- Motor Homes
- N/A
Motor Home Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
22.37"
- 30.25"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Gillig Bus
- Gillig Bus
- N/A
Gillig Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.37"
- 17.60"
- 3.00"
- 3.12"
- 3.12"
Bus & motor home
Flexliner
- Flexliner
- N/A
Flexliner Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.25"
- 20.18"
- 3.00"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Marmon
- Marmon
- N/A
Marmon Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
30.31"
- 25.00"
- 2.25"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Motor Homes
- Motor Homes
- N/A
Motor Home Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
26.12"
- 18.50"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Gillig Bus
- Gillig Bus
- N/A
Gillig Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
N/A
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A




Product Comment
Transit Bus Radiator