Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“
Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1339821, 1387260, 1452142, 1A17765, 246270, HY1452142 |
| Height | 15.75" |
| Width | 19.25" |
| Depth | 3.43" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.75" Bottom Left |
| Make | Hyster |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
Bobcat Radiator
Fits 642, 642B, 643, 722, 742, 742B, & 743 Models
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Forklift Radiator
Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Mitsubishi
Mitsubishi Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
Toyota Forklift Radiator
9.00 Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Forklift Radiator
10.00 Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Cat Forklift
Caterpillar Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Fork Lift Radiator
Oil Cooler
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“