Nissan Fork Lift Radiator
2006 – 2008 Urvan Diesel
*2 Row Core*
Nissan Fork Lift Radiator
2006 – 2008 Urvan Diesel
*2 Row Core*
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 14.12" |
| Width | 21.43" |
| Depth | 1.50" |
| Inlet | 4.50" |
| Outlet | 4.00" 1.37" Top Left 1.37 Bottom Left Grill Side |
| Make | Nissan |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
Bobcat Radiator
Fits 645, 743, 743B & 743DS Models
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
2 bolt on flanges
Each 3.00 diameter
1 – 1/4″ NPT fitting in center
“””
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Forklift Radiator
Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
1 mounting flange
2 brackets
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Nissan Fork Lift Radiator
2006 – 2008 Urvan Diesel
*2 Row Core*