UPS Medium Duty Radiator
12.00 Oil Cooler
“
UPS Medium Duty Radiator
12.00 Oil Cooler
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 437595, 437595P |
| Height | 23.56" |
| Width | 29.81" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 1.75" Bottom Right |
| Make | UPS truck |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
UPS Medium Duty Radiator
12.00 Oil Cooler
“