Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.
Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.
| Model | 1800, 2000, 2300, 2600, 3000, 3300 |
|---|---|
| Year-from | 1995 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 2140032Z60, 2140033Z77, 2140034Z64, 239174, 5900-04ST, 590004, 590004ST |
| Height | 25.62" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.75" Upper Right |
| Outlet | 1.75" Lower Left |
| Make | Nissan |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Nissan Radiator
Fits 1800 – 3300 Series UD (Nissan) Diesel
OE Frame show as reference, is not included with radiator purchase.