Fits 1995-1999 Toyota Fork Lift
Product OEM
| Year-from | 1995 |
|---|---|
| Year-to | 1999 |
| Product-oem | 16410U213071, 16410U215071, 246065, 41-0150ST, 410150ST |
| Height | 19.75" |
| Width | 17.00" |
| Depth | 2.625" |
| Inlet | 1.375" |
| Outlet | 1.375" Oil Cooler on Right Side |
| Product Type | Radiators |
- Lift Trucks & Equipment
- Radiators
- N/A
- 19.75"
- 17.00"
- 2.625"
- 1.375"
- 1.375" Oil Cooler on Right Side
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
- Caterpillar
- N/A
1 mounting flange
2 brackets
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Forklift Radiator
10.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 23.00"
- 2.62"
- 1.75" Top Right
- 1.75" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Hyster
- Hyster
- N/A
Hyster Forklift Radiator
Fits D187 Model
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 2.50"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
9.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 16.75"
- 2.50"
- 4.00"
- 4.00" 1.31" Upper Left 1.31" Lower Right
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
- Caterpillar
- N/A
12.00 channel
Rails are not interchangeable
“
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
F7 SERIES
10.75″ Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 17.62"
- 2.37"
- N/A
- N/A



Product Comment
Fits 1995-1999 Toyota Fork Lift