Forklift Radiator-Komatsu / Allis / Kalmar
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1975 |
| Product-oem | 246048, 3EB04A5111, 410142, 410143, 8761212 |
| Height | 19.75" |
| Width | 16.75" |
| Depth | 2.25" |
| Make | Allis Chalmers, Komatsu |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
- Bobcat
- N/A
Bobcat Radiator
Fits 642, 642B, 643, 722, 742, 742B, & 743 Models
CORE DIMENSIONS
- 11.25"
- 2.8125"
- 1.25"
- 1.25"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Hyster
- Hyster
- N/A
Hyster Forklift Radiator
Fits D187 Model
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 2.50"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 12.75"
- N/A
- 1.37"Upper Right
- 1.37"LowerLeft
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
- Caterpillar
- N/A
12.00 channel
Rails are not interchangeable
“
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
- 17.00"
- 2.12"
- 4.00"
- 4.00"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Hyster
- Hyster
- N/A
Hyster Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 17.00"
- 2.12"
- 1.50" Top Center
- 1.50" Bottom Left 1.37" Upper Right 1.37" Lower Left
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
- 16.50"
- 2.12"
- N/A
- N/A




Product Comment
Forklift Radiator-Komatsu / Allis / Kalmar