International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*
International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*
| Model | 4700 Series, 4800 Series, 4900 Series, 2600 Series, 2800 Series, 3000 Series |
|---|---|
| Year-from | 1995 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 0437332S, 11C9265, 1374255, 1649774C1, 1649774C2, 1649774C91, 1653744C2, 1668900-C91, 1668900-C92, 1668900C91, 1668900C92, 2006-3514, 20063514, 2014989C91, 2014990C91, 238530, 2400201, 437332, 437332S, 45614 |
| Height | 31.00" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Center |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*