Peterbilt Core
2.81 Overhang on Top Header
1.50″ Overhang on Bottom Header
“””
Peterbilt Core
2.81 Overhang on Top Header
1.50″ Overhang on Bottom Header
“””
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 251125 |
| Height | 37.50" |
| Width | 38.50" |
| Depth | 2.81" |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Peterbilt Core
2.81 Overhang on Top Header
1.50″ Overhang on Bottom Header
“””