Blue Bird Bus Radiator
Product OEM
3100-03ST,310003ST,SEF7183,00021401,1003476,1966324,S3117PA,HDC010319PA
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 00021401, 1003476, 1966324, 3100-03ST, 310003ST, HDC010319PA, S3117PA, SEF7183 |
| Height | 29.75" |
| Width | 26.12" |
| Depth | 2.25" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Blue Bird |
| Product Type | Radiators |
- Bus & motor home
- Radiators
- Blue Bird
- N/A
- 29.75"
- 26.12"
- 2.25"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Right
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Bus & motor home
Setra bus
- Setra bus
- N/A
Setra Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.75"
- 27.43"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Marmon
- Marmon
- N/A
Marmon Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
30.31"
- 25.00"
- 2.25"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Motor Homes
- Motor Homes
- N/A
Motor Home Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
26.12"
- 18.50"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Radiators
Blue Bird
- Blue Bird
- BLUEBIRD
Bluebird Bus Radiator
Fits 1996 – 2005 Rear Engine Buses
CORE DIMENSIONS
31.00"
- 26.125"
- 2.00"
- 2.00" Upper Left
- 2.00" Lower Right
Bus & motor home
Setra bus
- Setra bus
- N/A
Setra Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
39.25"
- 30.75"
- 2.50"
- 1.62" Upper Right
- 1.62" Lower Left
Bus & motor home
Setra bus
- Setra bus
- N/A
Setra Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.75"
- 24.12"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Bus & motor home
Marmon
- Marmon
- N/A
Marmon Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
30.70"
- 16.57"
- 2.00"
- 3.25"
- 3.25"
Bus & motor home
Setra bus
- Setra bus
- N/A
Setra Bus Charge Air Cooler
CORE DIMENSIONS
25.75"
- 27.43"
- 2.75"
- 2.00" Top Center
- 2.50" Bottom Left




Product Comment
Blue Bird Bus Radiator