Case Tractor Radiator
Fits 730, 830, Late Model Tractors and Comfort Kings
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219759, A24292, A24313, A33624 |
| Height | 21.50" |
| Width | 18.25" |
| Depth | 2.87" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 2.50" Top Left 2.00" Bottom Right |
| Make | Case |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- Case
- N/A
- 21.50"
- 18.25"
- 2.87"
- 4.00"
- 4.00" 2.50" Top Left 2.00" Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
CORE DIMENSIONS
- 21.00"
- 2.75"
- 2.00" Top Left
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
CORE DIMENSIONS
- 21.87"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
CORE DIMENSIONS
- 18.18"
- 2.75"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
CORE DIMENSIONS
- 27.75"
- 3.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 420 Model
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 2.00" Top Right
- 2.00" Bottom Left 1.50" Top Center 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
New Holland
- New Holland
- N/A
Ford/New Holland Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.12"
- 2.62"
- 4.00"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
CORE DIMENSIONS
- 24.25"
- 2.25"
- N/A
- N/A



Product Comment
Case Tractor Radiator
Fits 730, 830, Late Model Tractors and Comfort Kings