Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1003633, 1003633-AS, 1102189, 239384, VAB1102189, W8002820 |
| Height | 27.37" |
| Width | 25.06" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
FCCC MT Chassis
18.00 Oil Cooler
Frame Work Included
“