Freightliner Radiator
2004 Freightliner M2 Business Class
*OEM Number BHT74683 Must Verify Connection Location. If Opposite Use Part Number FR8185*
Freightliner Radiator
2004 Freightliner M2 Business Class
*OEM Number BHT74683 Must Verify Connection Location. If Opposite Use Part Number FR8185*
| Model | M2 |
|---|---|
| Year-from | 2006 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 239018, 66111, 74689, 800054, 8054, B9694, B9702, BHT66111, BHT74689, BHTB9694, BHTB9702, BHTD2344, BHTD9448, BHTF2515, D2344, D9448, F2515, FRE43, HDC010131, S8054F, S8054PA |
| Height | 31.75" |
| Width | 26.12" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Freightliner |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Freightliner Radiator
2004 Freightliner M2 Business Class
*OEM Number BHT74683 Must Verify Connection Location. If Opposite Use Part Number FR8185*