GMC Radiator
Fits 2007 C8500 Topkick
11.50 Oil Cooler
“
GMC Radiator
Fits 2007 C8500 Topkick
11.50 Oil Cooler
“
| Model | C8500 |
|---|---|
| Year-from | 2007 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 23, 515, 764, 901, 921 |
| Height | 37.25" |
| Width | 23.12" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.75" Upper Left |
| Outlet | 1.75" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Fits 2007 C8500 Topkick
11.50 Oil Cooler
“