John Deere Core
D Model
1.43 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
John Deere Core
D Model
1.43 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 278920 |
| Height | 19.75" |
| Width | 20.00" |
| Depth | 2.81" |
| Make | John Deere |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Core
D Model
1.43 Overhang on Top and Bottom Headers
Corner Supports
“