Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“
Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1339821, 1387260, 1452142, 1A17765, 246270, HY1452142 |
| Height | 15.75" |
| Width | 19.25" |
| Depth | 3.43" |
| Inlet | 1.50" Top Right |
| Outlet | 1.75" Bottom Left |
| Make | Hyster |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Forklift Radiator
10.00″ Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
Nissan Forklift Radiator
10.00 Oil Cooler
“
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
Bobcat Radiator
Fits S310G, 653, 751, 751F, 751G, 753C, 753F, 753G, 753H, 753HC, 753L, 763, 763C, 763H, 763HC, 763HF, 763HG, 773, 773C, 773F, & 7753 Models
Lift Trucks & Equipment
Radiators
GMC
Generator Radiator
GMC Powerunit
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
Bobcat Radiator
Fits 645, 743, 743B & 743DS Models
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
Toyota Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
Bobcat Radiator
Fits 443, 443B, 453C, 453D, 453F, 463, 543, 543B, 553, 553C, 553G, & 553F Models
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
12.00 channel
Rails are not interchangeable
“
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Hyster Forklift Radiator
Fits the H80XL, H90XL, H100XL, H120XL w/ Gas Engine
12 Oil Cooler
“