Hyster Forklift Radiator
Fits a H80XM Model
Hyster Forklift Radiator
Fits a H80XM Model
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1388911, 1396750, 1A18112, 246297, 410189, 580002232 |
| Height | 19.69" |
| Width | 21.87" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 1.50" Upper Right |
| Outlet | 1.75" Lower Left |
| Make | Hyster |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Hyster
Hyster Forklift Radiator
Fits D187 Model
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
Oil Cooler
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Cat Forklift
Caterpillar Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
Toyota Forklift Radiator
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
Lift Trucks & Equipment
Radiator Tanks And Parts
Caterpillar
1 mounting flange
2 brackets
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Hyster Forklift Radiator
Fits a H80XM Model