Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*
Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*
| Model | PROSTAR |
|---|---|
| Year-from | 2010 |
| Year-to | 2010 |
| Product-oem | 1102580, 1102580-CS, 1102580CS |
| Height | 35.12" |
| Width | 40.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | International |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Prostar 122 Radiator with out Frame*18
” Oil cooler on the grill side**For Low Temp Radiator need, use IN33EGR-PA*