International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*
International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*
| Model | 4700 Series, 4800 Series, 4900 Series, 2600 Series, 2800 Series, 3000 Series |
|---|---|
| Year-from | 1995 |
| Year-to | 2004 |
| Product-oem | 0437332S, 11C9265, 1374255, 1649774C1, 1649774C2, 1649774C91, 1653744C2, 1668900-C91, 1668900-C92, 1668900C91, 1668900C92, 2006-3514, 20063514, 2014989C91, 2014990C91, 238530, 2400201, 437332, 437332S, 45614 |
| Height | 31.00" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Center |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits 1995 – 2004 4700 – 4900 Series
*For 4 Row core use IN8192*