International Radiator
Fits Bluebird/School Bus
Half Core Radiator
18.00″ Oil Cooler Fan Side
*Old number IN8193A *
International Radiator
Fits Bluebird/School Bus
Half Core Radiator
18.00″ Oil Cooler Fan Side
*Old number IN8193A *
| Model | 4900 Series |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2009 |
| Product-oem | 0316727, 11C9211, 1697762C91, 1697810C91, 1697810C92, 1A16727, 2200096091, 238545, 2501635C91, 2501635C92, 316727, 3A445826, 3A46556G, 3A4812301, 3A48123D3, 437328, 6479, FLX000778, HDC010397, HDC010610, S6479, SPR28954, SRK7328 |
| Height | 31.00" |
| Width | 12.75" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Right |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | International |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Radiator
Fits Bluebird/School Bus
Half Core Radiator
18.00″ Oil Cooler Fan Side
*Old number IN8193A *