Isuzu Radiator
2003 – 2006 ‘N’ Series with Gas Engine
12.00 Oil Cooler on Grill Side
“
Isuzu Radiator
2003 – 2006 ‘N’ Series with Gas Engine
12.00 Oil Cooler on Grill Side
“
| Model | NPR, NQR |
|---|---|
| Year-from | 2003 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 3243, 437414P, 55816F, 5800-16WF, 580016WF, 5816, 8971288810, 8971433731, 8971793282, 8972146690, 8972229131, 8973115580, 97044293, 97128881, 97143373, 97179328, 97214669, 97222913, 97311558, HDC010368, HDC010369, ISU41, S5816 |
| Height | 23.25" |
| Width | 21.87" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right 1.50" Top Left 1.50" Bottom Right |
| Make | Isuzu Truck |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Isuzu Radiator
2003 – 2006 ‘N’ Series with Gas Engine
12.00 Oil Cooler on Grill Side
“