John Deere Radiator
Fits 8450 Model
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 031083, 1A11243, 219939, AR93889, HDC010326PA, R4984, RE21557, WURE21557 |
| Height | 34.43" |
| Width | 27.54" |
| Depth | 3.43" |
| Inlet | 2.25" Top Center |
| Outlet | 2.75" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
- Agricultural
- Radiators
- John Deere
- N/A
- 34.43"
- 27.54"
- 3.43"
- 2.25" Top Center
- 2.75" Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Ford Ag
- Ford Ag
- N/A
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.00"
- 4.50"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
- Allis Chalmers
- N/A
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 24.62"
- 3.50"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
CORE DIMENSIONS
- 15.62"
- 1.62"
- 2.50" Top Center
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.12"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
CORE DIMENSIONS
- 27.75"
- 3.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
CORE DIMENSIONS
- 20.12"
- 4.00"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
CORE DIMENSIONS
- 17.50"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right




Product Comment
John Deere Radiator
Fits 8450 Model