2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision
| Model | CX Vision, CHN Model, CT Model, CTP Model, CXN Model |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 04-09205, 0409205, 1030291, 1030291-85, 1030291-A, 103029185, 1030291A, 1030298, 1030298-B, 1030298B, 222224, 25175193, 25195393, 3MD545AM, 3MD545M, 3MD546M, 441125, BTC-1119D, BTC1119D, C-MK18R, CMK18R, FLX010431, HDH010272, MAC17324, MADAC-18R, MADAC18R, RHT-056, RHT056, SRMMAC18R, X-MK18R, XMK18R |
| Height | 34.25" |
| Width | 26.00" |
| Depth | 2.20" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.50" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision