1995-2001 Mack Midliner
Product OEM
| Model | CS200, CS300, MS Model |
|---|---|
| Year-from | 1988 |
| Year-to | 1993 |
| Product-oem | 239470, 4103-50005-41986, 41035000541986, 41035000541988, 437118S, 5000541986, 7300-01ST, 730001ST, 7301, 730570, FLX000402, HDC010214, MAC01, S7301, S7301F, SRK7118 |
| Height | 25.06" |
| Width | 22.375" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- Mack
- CS300,MS Model,CS200
- 25.06"
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Freightliner
- Freightliner
- FLD112,FLD106
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
CORE DIMENSIONS
- 27.50"
- 2.25"
- 2.50" Upper Left
- 2.50" Lower Right
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- 8100 Series
International Radiator
Fits 1990 – 1992 8100 Series
with Cummins Low Flow Engine Cooling System
Must re-use O.E. Frame Brackets
O.E. Frame Must Solder Back On
*Available in Solder on Not Bolt on*
CORE DIMENSIONS
- 26.31"
- 2.25"
- 4.00"
- 4.00" 1.00" Bottom Right 1.25" Bottom Left
Truck
Radiators
International
- International
- N/A
2008-2010 International PayStar 5000 Series
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- 3600 Series,3000 Series,3800 Series
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
CORE DIMENSIONS
- 12.125"
- 2.00"
- 2.50" Top Center
- 2.25" Bottom Left
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Dodge
- Dodge
- 35,002,500
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
CORE DIMENSIONS
- 15.51"
- 2.25"
- 3.75"
- 3.75"
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1994-1996 Ford AeroMax – Louisville 9000 Series
CORE DIMENSIONS
- 33.43"
- 2.00"
- 4.00"
- 4.00"




Product Comment
1995-2001 Mack Midliner