2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH
2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH
| Model | CHU, GU, VAH, VHD |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2017 |
| Product-oem | 21000732, 21000733, 21095130, 21095132, 21504542, 21504554, 21593035, 21593041, 239033, 239049, 2MF561M, 2MF568M, 376761661, 437228S, 7300-26, 730026, 7326, 85112702, 85125541, HDC010194, N6414100, N6415100, R4583001, S7326, X7326 |
| Height | 39.25" |
| Width | 35.125" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Mack, Volvo |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2017 Mack CHU / GU
2008-2017 Volvo VHD
2017-2018 Volvo VAH