1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *
1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *
| Model | CX Model, CX Vision, Vision |
|---|---|
| Year-from | 1999 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 007658, 1003474, 1003475, 1003546, 1050022, 1102339, 2001-3007, 20073007, 239400, 2MF510AM2, 2MF510M, 2MF510M2, 3MF529M2, 3MF5529A, 3MF5529AM, 3MF5529AM2, 3MF5529BM, 3MF5529M, 3MF5529M2, 437351S, 7300-08CST, 730008CST, 7308, BT-7256, BT7256, CTVTM-8095-3, FLX000419, HDC010067, HDC010648, MAC08, RC2366, S7308, SRK7351, X7308F |
| Height | 36.00" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1999-2003 Mack CX Vision
* Only available without frame *