Peterbilt Radiator
330 Series
3 row core with 1 1/4″ Inlet/Outlet location See Part # PB60
*Available in Solder On Only*
Please see PB63 if core dimensions are different.
Peterbilt Radiator
330 Series
3 row core with 1 1/4″ Inlet/Outlet location See Part # PB60
*Available in Solder On Only*
Please see PB63 if core dimensions are different.
| Model | 330 |
|---|---|
| Year-from | 1997 |
| Year-to | 2002 |
| Product-oem | 07-06876-A001, 0706876A001, 07751A, 07751AE, 11C-9019ST, 11C9019ST, 437156, 437156S, HDC010186, SRK7156, X-4319-6, X43196 |
| Height | 35.50" |
| Width | 28.00" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 1.37" Upper Right |
| Outlet | 1.37" Lower Left |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Surge Tanks
International
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Peterbilt Radiator
330 Series
3 row core with 1 1/4″ Inlet/Outlet location See Part # PB60
*Available in Solder On Only*
Please see PB63 if core dimensions are different.