2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 388-389
2011-2012 Peterbilt 365-367
2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 388-389
2011-2012 Peterbilt 365-367
| Model | 377, 378, 385, 387, 388, 389 |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | N3985001, 1102320, 239169, 2400209, 437442S, 7700-17, 770017, 770027, 7717, BHTH5407, BT7390, F31-6085, F31-6085-1102320, F316085, F3160851102320, F3160851112310, F3160851112320, F3160851201310, F3160851202310, F3160851202320, H5407, HDC010175, N9414001, N9414003, PET19, S7717, S7717PA, SRM7717 |
| Height | 42.87" |
| Width | 39.43" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.25" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | Peterbilt |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
International
1994-2002 International 4700-4800-4900 Half Core. (Side By Side)
2001-2004 International CE Bus
Oil Cooler on Grill Side
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2014 Kenworth W900
2008-2015 Peterbilt 388-389
2011-2012 Peterbilt 365-367