1992-1998 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)
1995-2002 Volvo Autocar ACL Series
1992-1998 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)
1995-2002 Volvo Autocar ACL Series
| Model | WIA |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 1002371, 1002647, 1030031, 1116609, 20001-3281, 20001-3298, 20001-3299, 200013281, 200013298, 200013299, 2001-3281, 2001-3299, 20013281, 20013299, 21901-0002, 21901-3206, 219010002, 219013206, 239335, 42027, 91013001, FLX000608, HDC010141, RC2369, SRM6027, VOL45, VOLVO-UR, VOLVOUR |
| Height | 31.75" |
| Width | 40.50" |
| Depth | 2.76" |
| Make | Volvo |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Mack
Mack Radiator
Fits 1995 – 2001Mack Midliner
*Available in Solder On Only*
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
1992-1998 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)
1995-2002 Volvo Autocar ACL Series