2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision
| Model | CX Vision, CHN Model, CT Model, CTP Model, CXN Model |
|---|---|
| Year-from | 2000 |
| Year-to | 2007 |
| Product-oem | 04-09205, 0409205, 1030291, 1030291-85, 1030291-A, 103029185, 1030291A, 1030298, 1030298-B, 1030298B, 222224, 25175193, 25195393, 3MD545AM, 3MD545M, 3MD546M, 441125, BTC-1119D, BTC1119D, C-MK18R, CMK18R, FLX010431, HDH010272, MAC17324, MADAC-18R, MADAC18R, RHT-056, RHT056, SRMMAC18R, X-MK18R, XMK18R |
| Height | 34.25" |
| Width | 26.00" |
| Depth | 2.20" |
| Inlet | 3.50" |
| Outlet | 3.50" |
| Make | Mack |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Radiators
Volvo
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Freightliner
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2005-2007 Mack CHN & CXN
2006-2007 Mack CT-CTP Granite
2007 Mack CXP Vision