2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
| Model | VN, VNL |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2009 |
| Product-oem | 1016491, 206566552, 20956552, 209565521, 20956564, 21139038, 21139044, 21146403, 21146404, 21298076, 21504536, 21504548, 21593032, 21593038, 22234461, 22644024, 239047, 239128, 239157, 2MF549M, 376761641, 42172, 437435S, 8000-52, 800052, 85111310, 85111314, 85125539, HDC010133, M5734100, M5741100, M5745100, M7537001, RC2388, S8172PA, 2401070, 8172, HDC010751, S8172F, V0L03 |
| Height | 40.43" |
| Width | 35.37" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.50" Top Left |
| Outlet | 2.50" Bottom Right |
| Make | Volvo |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Surge Tanks
International
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler