GMC Radiator
Kodiak/Topkick Radiator
Product OEM
| Model | C6500, C7500 |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 21446, 437380P, 52487492, 7380, GMC15, S7380, S7380PA |
| Height | 31.43" |
| Width | 23.31" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 1.31" Upper Left |
| Outlet | 1.31" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
- Truck
- Radiators
- GMC
- C6500,C7500
- 31.43"
- 23.31"
- 1.37"
- 1.31" Upper Left
- 1.31" Lower Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
- Freightliner
- N/A
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
CORE DIMENSIONS
- 23.37"
- 2.75"
- 3.93" Flange
- 3.93" Flange
Truck
Radiators
Freightliner
- Freightliner
- FLD112,FLD106
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
CORE DIMENSIONS
- 27.50"
- 2.25"
- 2.50" Upper Left
- 2.50" Lower Right
Truck
Radiators
International
- International
- N/A
2008-2010 International PayStar 5000 Series
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Kenworth
- Kenworth
- C500B
CORE DIMENSIONS
- 41.25"
- 3.37"
- N/A
- N/A
Truck
Ford
- Ford
- L Series
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
CORE DIMENSIONS
- 26.87"
- 1.50"
- N/A
- N/A
Truck
Surge Tanks
International
- International
- N/A
CORE DIMENSIONS
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- WG
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
CORE DIMENSIONS
- 26.06"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
GMC
- GMC
- C7000,C6000,C5500,C70,C60
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
CORE DIMENSIONS
- 25.37"
- 1.37"
- N/A
- N/A




Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkick Radiator