GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only
| Model | Kodiak, Topkick |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 437588P |
| Height | 35.31" |
| Width | 25.43" |
| Depth | 1.37" |
| Inlet | 2.00" Upper Left |
| Outlet | 2.25" Lower Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Radiators
GMC
GMC Radiator
1997 – 1998 Kodiak
7.00c.l.- 6 plate oil cooler in left tank
cross flow radiator
Metal Tanks
“
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
GMC
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
GMC Radiator
Kodiak/Topkcik Radiator
T.O.C.
Plastic Tanks Only