Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“
Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“
| Model | Vision |
|---|---|
| Year-from | 2006 |
| Year-to | 2012 |
| Product-oem | 1048173, DR-PI-1900-C-001-AB3, DRPI1900C001AB3 |
| Height | 39.50" |
| Width | 26.82" |
| Depth | 2.50" |
| Inlet | 2.25" Top Right |
| Outlet | 3.00" Bottom Right |
| Make | Mack |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Kenworth Radiator
Fits T400B/T450B/T600/T800
*Available only in Solder On Tanks*
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1992 – 1993 Dodge with 5.9L Cummins
RECORE ONLY
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
2001 Sterling Acterra
Freightliner School Bus Chassis
18.00″ Oil Cooler
Must re-use O.E. brackets
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Mack Radiator
Fits 2006 – 2012 Vision
18.00 Oil Cooler
“