John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models
John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219593, 437838, AT20849, KTAG0045, R2182 |
| Height | 17.19" |
| Width | 13.25" |
| Depth | 2.87" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.50" Top Right 2.00" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models