John Deere Radiator
Fits the 4640 w/ AC, 4840 w/ or w/o AC Models
John Deere Radiator
Fits the 4640 w/ AC, 4840 w/ or w/o AC Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219563, 437843, AR79456, AR79458, AR90472, AR90741, R2201, RE21895, RE21896 |
| Height | 30.00" |
| Width | 26.25" |
| Depth | 3.50" |
| Inlet | 2.25" Top Center |
| Outlet | 2.50" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Backhoe Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits the 4640 w/ AC, 4840 w/ or w/o AC Models