John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219853, AL66474, AT26474, R4975 |
| Height | 23.37" |
| Width | 15.62" |
| Depth | 2.25" |
| Inlet | 2.00" Top Center |
| Outlet | 2.25" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4430 Model
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 & 430 w/ Short Neck
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models