John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219851, AL59532, AL67563, R4971 |
| Height | 16.87" |
| Width | 18.18" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 690 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models