Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 136839A1, 219888, R4955 |
| Height | 19.25" |
| Width | 17.50" |
| Depth | 2.75" |
| Inlet | 1.75" Top Right |
| Outlet | 2.25" Bottom Right |
| Make | Case |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 2840, 3030, 3120, & 3130 Models
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits the 570LXT, 570MXT, 580 SUPER L, 580L, 580M, 580SL, 580SM, 590 SUPER L, 584E, 585E, 585G, 586E, 586E, 586G, 588G, 590SL, 590SM
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits M, MT, 40, 320, & 330 Models
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 1850, 1950, 1950N, 2155, & 235 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series