John Deere Radiator
Fits 420 Model
John Deere Radiator
Fits 420 Model
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219736, AT10695, R2781 |
| Height | 16.87" |
| Width | 15.31" |
| Depth | 2.12" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Left 1.50" Top Center 1.50" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
Case
Case Radiator
Fits 4210, 4230, and 4240 Series
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Fits Model 7030, 7040, 7045, 7050, 7060
14.00 Oil Cooler
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits 420 Model