Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 171653REF, 219887, A171652, A171653, CR9887, R4954 |
| Height | 23.50" |
| Width | 22.75" |
| Depth | 3.50" |
| Inlet | 1.75" Top Right |
| Outlet | 2.25" Bottom Right |
| Make | Case |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Fits 590 Turbo
Agricultural
Radiators
New Holland
Ford/New Holland Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 30, 165, 175, 180, & 3165 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 255 & 265 Models
10.00 Oil Cooler
“
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Case Radiator
Fits 1896 & 2096 Tractor Models