John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models
John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 219593, 437838, AT20849, KTAG0045, R2182 |
| Height | 17.19" |
| Width | 13.25" |
| Depth | 2.87" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" 1.50" Top Right 2.00" Bottom Left |
| Make | John Deere |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
Allis Chalmers
Allis Chalmers Radiator
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
Agricultural
Radiators
Ford Ag
Ford Agricultural Radiator
1979-1992
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits 420 Model
Agricultural
Radiators
Case
Case Agricultural Radiator
Series 585, 595, 895, 686, 695, 885
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
Agricultural
Radiators
John Deere
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
John Deere Radiator
Fits the 300, 301, 820, 830, LATE 920, 930, LATE 1020, LATE 1120, 1130, 1530, LATE 1630, 2040, 2240 Models