Generator Radiator
GM Power Unit
Product OEM
-
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 25.00" |
| Width | 25.81" |
| Depth | 3.37" |
| Inlet | 1.75" Top Center |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | GMC |
| Product Type | Radiators |
- Lift Trucks & Equipment
- Radiators
- GMC
- N/A
- 25.00"
- 25.81"
- 3.37"
- 1.75" Top Center
- 2.00" Bottom Right
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
20.62"
- 18.25"
- 2.00"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
19.00"
- 19.25"
- 2.62"
- 1.37" Upper Right
- 1.37" Lower Left
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Mitsubishi
- Mitsubishi
- N/A
Mitsubishi Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
21.25"
- 21.50"
- 2.00"
- 1.75" Top Left
- 1.75" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
20.62"
- 17.75"
- 2.37"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
GMC
- GMC
- N/A
Generator Radiator
GMC Powerunit
CORE DIMENSIONS
26.87"
- 25.62"
- 2.12"
- 1.75" Top Center
- 2.00" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Forklift Radiator
10.00 Oil Cooler
“
CORE DIMENSIONS
14.50"
- 19.25"
- 2.00"
- 4.00"
- 4.00" 1.31" Top Right 1.31" Bottom Left
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
9.00 Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
17.00"
- 16.75"
- 2.50"
- 4.00"
- 4.00" 1.31" Upper Left 1.31" Lower Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Forklift Radiator
Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
16.68"
- 18.25"
- 2.00"
- 1.37" Upper Right
- 1.37" Lower Left




Product Comment
Generator Radiator
GM Power Unit