Ford RadiatorFits: Ford B500,600,700,800 F600,700,800
With Oil Cooler
With Framework
Ford RadiatorFits: Ford B500,600,700,800 F600,700,800
With Oil Cooler
With Framework
| Model | B Series, F Series |
|---|---|
| Year-from | 1991 |
| Year-to | 1999 |
| Product-oem | 0437168S, 1AH00044, 239428, 2400042, 437168, 437168S, 5700-03, 5700-03BT, 570003, 570003BT, 5703, F4HZ8005C, F5HT8005BA, F5HZ8005BA, F6HT8005BA, F6HZ8005BA, F7HT8005BA, F7HZ8005BA, FLX000134, FOR83, S5703F, SRK7168 |
| Height | 26.87" |
| Width | 28.25" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Ford |
| Product Type | Radiators |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Truck
Radiators
International
International Radiator
Fits 1993 – 1996 4100 – 4400/7300 – 7700 Series
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
Fits FL50 – 90 Series
PTO crank box
18.00 Oil Cooler
“
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Ford RadiatorFits: Ford B500,600,700,800 F600,700,800
With Oil Cooler
With Framework