International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“
International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 226685 |
| Height | 40.00" |
| Width | 35.75" |
| Depth | 2.62" |
| Make | International |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Kenworth
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Osh Kosh
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Ford
Ford Charge Air CoolerFord L9000 Day Cab up to 1994
Truck
Crane Carrier
Various Oshkosh & Advanced Mixers Charge Air Cooler
**Available Re-core Only**
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
2003 – 2007 5.9L Cummings
2007 – 2008 6.7L Cummings
Truck
Volvo
2006-2010 Volvo VT Series
2007-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
2009-2014 Mack TD713 Titan Series
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
International Core
1.62 Overhang on Top and Bottom Header
Corner Supports
*core is available with and without baffle, please specify upon build*
“