Low Flow Radiator T450 Series Kenworth, T400A
*Takes 9566R4LFSHORT Core*
Product OEM
X3804
| Model | T400A, T450 Series Kenworth |
|---|---|
| Year-from | 1979 |
| Year-to | 1989 |
| Product-oem | X3804 |
| Height | 32.75" |
| Width | 28.50" |
| Depth | 2.62" |
| Make | Kenworth |
| Product Type | Radiators |
Related Part
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Freightliner
- Freightliner
- N/A
Freightliner Charge Air Cooler
ALF385A
Available in Recore Only
CORE DIMENSIONS
31.37"
- 23.37"
- 2.75"
- 3.93" Flange
- 3.93" Flange
Truck
GMC
- GMC
- KODIAK,TOPKICK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
34.84"
- 26.25"
- 1.75"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
Mack
- Mack
- CS300,MS Model,CS200
1995-2001 Mack Midliner
CORE DIMENSIONS
25.06"
- 22.375"
- 2.00"
- 2.00" Top Left
- 2.50" Bottom Left
Truck
Radiators
Osh Kosh
- Osh Kosh
- N/A
Osh Kosh Radiator
Fits Safari Motorhomes
CORE DIMENSIONS
34.87"
- 26.12"
- 2.25"
- N/A
- N/A
Truck
Radiators
International
- International
- N/A
2008-2010 International PayStar 5000 Series
CORE DIMENSIONS
N/A
- N/A
- N/A
- N/A
- N/A
Truck
GMC
- GMC
- TOPKICK,KODIAK
Chevy/GM Charge Air Cooler
Fits Topkick, Kodiak
CORE DIMENSIONS
30.93"
- 26.30"
- 1.75"
- 3.50"
- 3.00"
Truck
Radiators
Volvo
- Volvo
- VNL,VN
2008-2015 Volvo VN Series
2008-2015 Mack CXU Vision
With Framework
With Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
40.43"
- 35.37"
- 2.00"
- 2.50" Top Left
- 2.50" Bottom Right
Truck
Dodge
- Dodge
- 35,002,500
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
CORE DIMENSIONS
35.82"
- 15.51"
- 2.25"
- 3.75"
- 3.75"



Product Comment
Low Flow Radiator T450 Series Kenworth, T400A
*Takes 9566R4LFSHORT Core*