Peterbilt Charge Air Cooler
2008 – 2010 Model 367-387
Bar and Plate Design
Peterbilt Charge Air Cooler
2008 – 2010 Model 367-387
Bar and Plate Design
| Model | 367, 386, 387, 388, 389 |
|---|---|
| Year-from | 2008 |
| Year-to | 2011 |
| Product-oem | 20081202, 222236, C-PB20F, CPB20F, HDH010547, N4401001, N4404001, N8787001, PET17711, R2922002, RHT-068, RHT068, W6928001 |
| Height | 34.50" |
| Width | 30.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 4.00" |
| Outlet | 4.00" |
| Make | Peterbilt |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Truck
Radiators
Western Star
2001-2007 Western Star 4900 WA-WB Models
Truck
Radiators
Volvo
1990 Volvo W Series (WAH, WCA, WG, WH & WIA)Low Flow Radiator
Truck
Ford
1992-1993 Ford AeroMax-Louisville 9000 Series
With Condenser & Oil Cooler Mounts
Truck
Radiators
Freightliner
Freightliner Radiator
FLD 112, 120 (under 425HP)
CAC-FL5A
Condenser-40613
Truck
Radiators
International
2008-2010 International PayStar 5000 Series
Truck
Radiators
Mack
1995-2001 Mack Midliner
Truck
Ford
1990-1994 Ford Louisville 7000-8500
Truck
Dodge
Dodge Charge Air Cooler
1994 – 2004 Dodge Ram 2500/3500 Available in Powermax
Select at least 2 products
to compare
Product Comment
Peterbilt Charge Air Cooler
2008 – 2010 Model 367-387
Bar and Plate Design