International Harvester Core
Product OEM
| Model | International |
|---|---|
| Year-from | 1970 |
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 3MF5490M |
| Height | 19.00" |
| Width | 15.00" |
| Depth | 2.12" |
| Make | International Harvester |
| Product Type | Cores |
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 4630, 4440 Models
CORE DIMENSIONS
- 21.75"
- 2.75"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
Fits 7110, 7120, 7130, 7140, 7150, 7250 Series
CORE DIMENSIONS
- 27.75"
- 3.00"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits the JD400, JD401, JD480, 300B, 301A, 302, 302A, 400, 401, 401B, 401C, 480, 1520, 1830, 2020, 2030, 2030 German, 2120, 2130, 2440, 2630, 2640 Models
CORE DIMENSIONS
- 13.75"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00"
Agricultural
Radiators
Case
- Case
- N/A
Case Agricultural Radiator
CORE DIMENSIONS
- 22.75"
- 2.75"
- 1.75" Top Right
- 2.25" Bottom Right
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits the 160UK, 178, 185, 188, 261 Models
CORE DIMENSIONS
- 15.12"
- 2.12"
- N/A
- N/A
Agricultural
Radiators
New Holland
- New Holland
- N/A
Ford/New Holland Radiator
CORE DIMENSIONS
- 18.12"
- 2.62"
- 4.00"
- 4.00" 1.50" Top Left 1.75" Bottom Right
Agricultural
Radiators
John Deere
- John Deere
- N/A
John Deere Radiator
Fits 410B, 410C, 410D, 415B, & 510B Models
CORE DIMENSIONS
- 21.00"
- 2.75"
- 2.00" Top Left
- 2.00" Bottom Left
Agricultural
Radiators
Massey Ferguson
- Massey Ferguson
- N/A
Massey Ferguson Radiator
Fits 265 & 255 Gas Models
CORE DIMENSIONS
- 15.31"
- 2.12"
- 1.50" Top Right
- 1.50" Bottom Right





Product Comment
International Harvester Core