Komatsu Radiator
Product OEM
| Year-from | 1970 |
|---|---|
| Year-to | 1970 |
| Product-oem | 4500-12ST, 450042ST, S4512 |
| Height | 27.50" |
| Width | 24.50" |
| Depth | 2.00" |
| Inlet | 2.00" Top Right |
| Outlet | 2.00" Bottom Right |
| Make | Komatsu |
| Product Type | Radiators |
- Lift Trucks & Equipment
- Radiators
- Komatsu
- N/A
- 27.50"
- 24.50"
- 2.00"
- 2.00" Top Right
- 2.00 Bottom Right
ADDITIONAL PARTS YOU MAY NEED
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Mitsubishi
- Mitsubishi
- N/A
Mitsubishi Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 21.50"
- 2.00"
- 1.75" Top Left
- 1.75" Bottom Right
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
CORE DIMENSIONS
- 17.75"
- 2.37"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Fork Lift Radiator
Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 18.25"
- 2.00"
- 1.37" Upper Right
- 1.37" Lower Left
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
F7 SERIES
10.75″ Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 17.62"
- 2.37"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Toyota
- Toyota
- N/A
Toyota Forklift Radiator
*Oil Cooler*
CORE DIMENSIONS
- 16.62"
- 1.87"
- 3.50"
- 3.50"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Nissan
- Nissan
- N/A
Nissan Forklift Radiator
10.00″ Oil Cooler
CORE DIMENSIONS
- 19.77"
- 2.37"
- N/A
- N/A
Lift Trucks & Equipment
Radiators
Bobcat
- Bobcat
- N/A
Bobcat Radiator
Fits 645, 743, 743B & 743DS Models
CORE DIMENSIONS
- 11.37"
- 2.75"
- 4.00"
- 4.00" 1.25" 1.25"
Lift Trucks & Equipment
Radiators
YALE
- YALE
- N/A
Yale Forklift Radiator
OIL COOLER
CORE DIMENSIONS
- 19.25"
- 2.62"
- 1.37" Upper Right
- 1.37" Lower Left


Product Comment
Komatsu Radiator